KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7394201
nr 739 4201
Otto Strandman
(1871-1960), Sverige
Akvarell, Otto Strandman (1871-1970), Montenero, signerad-1889, motivets mått. 22x31
Otto Strandman, svensk skulptör född 1871, död 1960.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 februari 2012
kl 19:51:17
31/1 22:03:58